Система бездротового зв’язку Mitel SIP DECT

Система мікросотового телефонного зв’язку Mitel SIP DECT є продовженням розробки DECT систем для промисловості та бізнесу відомої німецької компанії DeTeWe, яка спочатку, в 2005 році стала частиною Aastra, а з 2014 року – Mitel Networks Corporation.

Mitel SIP DECT гнучке універсальне рішення для побудови професійних систем що дозволяє розгортати, та в подальшому масштабувати системи у складі від 2−5 базових станцій до 256 без використання додаткових серверів, виключно реалізацією функцій контролера мережі програмно апаратними засобами самої базової станції.

Основні компоненти системи

Базові станції – включаються в локальну IP мережу для взаємодії між собою та сервером SIP IP телефонії (АТС c підтримкою VoIP по протоколу SIP); радіотракт базових станцій забезпечує роботу в мережі бездротового мікросотового зв’язку DECT в діапазоні 1,88-1,9 ГГц, 12 каналів (8 для передачі голосу),  максимальна потужність 250 мВт (сумарно по всіх каналах). Базові станції підтримують процедуру handover – переключення рухомого абонента між базовими станціями без розриву встановленого з’єднання.

Абонентські термінали – абонентські пристрої (бездротові телефони) стандарту DECT  GAP з додатковим фірмовим функціональним розширенням.

Програмне забезпечення OMM – Open Mobility Manager. Активується на одній з базових станцій системи та відповідає за реєстрацію абонентів, сигналізацію по протоколу DECT зі сторони радіоканалу та SIP в напрямку сервера IP телефонії. Також OMM виконує роль медіа сервера конвертуючи голосовий трафік з радіоканалу в VoIP трафік та в зворотній бік. Через OMM забезпечується конфігурація та керування системою, оновлення програмного забезпечення компонентів, ведення логів та повідомлення про аварійний стан системи. У разі потреби в системі може бути активований резервний OMM на іншій базовій станції. При аварії основного управління системою переходить до резервного ОММ.

Сервер IP телефонії – софтсвич, наприклад типу Asterisk, або відомча АТС з SIP VoIP шлюзом, тощо. В рамках цього компонента може бути використана існуюча комунікаційна платформа, яка забезпечує інтеграцію абонентів SIP DECT в загальну мережу телефонного зв’язку організації чи підприємства.

Спрощено функціонування системи може буди зведено до такої схеми: абонентські термінали через радіоканал DECT реєструються на OMM, OMM в свою чергу реєструє окремі sip акаунти закріплені за кожним терміналом (абонентом) на сервері IP телефонії. Таким чином абоненти DECT стають віртуальними абонентами загальної телефонної мережі зі спільним номерним планом, весь трафік проходить через сервер IP телефонії. У разі відсутності такого серверу або розриву з’єднання з ним програмне забезпечення OMM має можливість перереєстрації SIP акаунтів абонентів DECT на вбудованому програмному модулі сервера IP телефонії. Це забезпечує збереження внутрішнього зв’язку між абонентами DECT.

Широкий модельний ряд апаратних засобів – базових станцій та абонентських терміналів різного конструктивного виконання та функціоналу (для абонентських пристроїв) дозволяє реалізовувати проєкти по впровадженню телефонних бездротових систем як в бізнес та готельних секторах, медичній госпітальній сфері так і як частину спеціалізованих систем оперативно-технологічного зв’язку підприємств енергетичного та транспортного напрямків.

Базові Станції

Модельний ряд базових станцій (БС або RFP – radio fixed part) включає моделі призначені для встановлення в захищених від впливів атмосферних факторів середовищах – «внутрішні» БС та «зовнішні» БС які мають ступінь захисту IP65 та розширений діапазоном робочих температур. Базові станції підключаються через інтерфейс 1 GBit/s Ethernet, електроживлення по технології PoE IEEE 802.3af (підтримуються режими PoE a/b).

Базові станції Mitel SIP DFECT підтримують фірмову функцію DECT XQ. Функція призначена для покращення якость зв’язку в умовах, коли базові станції встановлено в місцях де спостерігаються значні дифракція  та багаторазове перевипромінювання радіохвиль від оточуючих предметів і відповідно їх інтерференція, що приводить к погіршенню якості передачі голосу. Ці ситуації характерні для залізобетонних приміщень та зовнішніх об’єктах з великою кількість металоконструкцій. Функція DECT XQ використовує додатковий радіоканал, що призводить до зменшення пропускної здатності базових станцій вдвічі, але забезпечує покращення якості зв’язку. Важливо відмітити, що ця функція працює тільки з абонентськими терміналами Mitel 6x2d.

Деякі моделі БС дозволяють підключати зовнішні антени, ця опція може стати в нагоді при розгортанні систем зі складними умовами розповсюдження радіохвиль зумовлених впливом наявності перешкод у вигляді елементів будівничих конструкцій, великої кількості металевих об’єктів тощо. Використовуючи зовнішні антени з направленою діаграмою спрямованості можливо забезпечити підвищений рівень сигналів від(до) абонентських терміналів в окремих зонах покриття системи.

Деякі моделі базових станцій (БС) мають додаткову можливість функціонувати як точки доступу Wi-Fi з широкосмуговим покриттям, разом із своїми основними функціями зв’язку стандарту DECT. Це означає, що такі БС можуть одночасно забезпечувати бездротовий телефонний зв’язок та надавати доступ до локальної мережі для передачі даних. Ця можливість особливо корисна для підключення систем сигналізації, телеметрії та промислової автоматики, які потребують бездротового доступу до локальної мережі.

 RFP 35RFP 36RFP 37RFP 43RFP 44RFP 45RFP 47RFP 47 DRCRFP 48
Розмовних каналів888848888
Wi-Fi   +    + (802.11.ac)
Зовнішні антени  +   ++ 
PoE class333322223
Ступінь захистуIP20IP65IP65IP20IP20IP20IP20IP65IP20
Робоча температура середовища, °С−5…+45−25…+55−25…+55−5…+45−10…+45−10…+45−10…+45−10…+45−10…+45
Розміри, мм195x200x30240x243x60240x243x60195x200x30150x150x40150x150x40150x 150×40280x380x130150x150x40

Абонентські термінали

Модельний ряд абонентських терміналів серії Mitel 6x2d забезпечує якісний бездротовий телефонний зв’язок абонентам системи SIP DECT та включає моделі які забезпечують відповідність вимогам разного рівня – від простого апарата зі стандартним функціоналом до моделей, які відповідають специфічним вимогам для використання в спеціальних умовах: підвищена вологість, додаткова стійкість до механічних пошкоджень, необхідність контролю фізичного стану робітника через датчик зміни розташування термінала (різке падіння, нерухомий стан впродовж довгого проміжку часу, тощо).

Конструкція терміналів, задіяні схемо-технічні рішення та використання кодеків G.711 та G.729 забезпечує високу якість передачі голосу, що є критичним для оперативно-технологічного зв’язку на об’єктах критичної інфраструктури та в системах медично госпітального сектору.

Всі моделі абонентських терміналів обладнані яскравим кольоровим TFT дисплеєм розміром 2” (176 х 220 пікс.), адаптивним мікрофонним фільтром шумопридушення для використання в місцях з високим рівнем виробничих шумів, гніздом jack-2,5 мм для підключення гарнітури, триколірним індикатором стану, вібро сигналом, схемою гучномовного зв’язку. В таблиці наведені основні характеристики, за якими можна порівняти різні моделі апаратів у модельному ряді.

 Mitel 612dMitel 622dMitel 632d
Блютус ++
Інтерфейс mini-USB ++
Покриття еластомером бокові поверхніпередня панель
бокові панелі
Покриття захисту дисплея від пошкрябин ++
Додаткове армування резиновими вкладками  +
Датчик ініціації аварійного виклика  +
Програмована «гаряча клавіша» 11
Ступінь захисту IP50 IP50IP65
Тест «падіння з висоти», метрів1,51,72
Гвинтова фіксація кришки батарейного відсіка  +
Розміри, мм135 х 49 х 22,5135 х 49 х 22,5135 х 53 х 22,5
Вага, грам127127139

Система Mitel SIP DECT підтримує базову специфікацію DECT GAP, що дозволяє підключати абонентське обладнання інших виробників, які також підтримують цей стандарт. Проте, важливо відзначити, що підключення обладнання інших виробників може обмежуватися базовим функціоналом телефонного зв’язку.

Для успішного підключення обладнання інших виробників до системи Mitel SIP DECT можуть знадобитися додаткові випробування, зокрема перевірка процедури handover (перехід з одного базового стану на інший під час руху абонента) та впливу такого обладнання на загальне функціонування системи. Це пояснюється тим, що кожен виробник може мати свої особливості та імплементацію стандарту DECT GAP, які можуть вплинути на сумісність та взаємодію з системою Mitel SIP DECT. Тому рекомендується проводити додаткові випробування та перевірки перед підключенням обладнання інших виробників до системи.